Adopcje

 

    W życiu każdej hodowli przychodzi taki moment, że koty hodowlane przechodzą na "emeryturę" i stają się kastratami. Wtedy poszukujemy dla nich nowych, kochających rodzin gdzie staną się "oczkiem w głowie" swoich nowych opiekunów. Szukamy domów gdzie nasi "emeryci" będą mogli żyć w spokoju nie wdając się w bójki z humorzastymi kotami hodowlanymi. Szukamy im domów gdzie zwyczajnie będą mogły spędzić dożywocie u boku swojego własnego człowieka.

Przez 7 lat żyłam w przekonaniu że moje koty będą zostawać z nami... a już na pewno te "moje pierwsze". W 2016r. dwie kotki przeszły na emeryturę i przez kolejne dwa lata egoistycznie walczyłam by pozostały ze mną. Co jakiś czas w stadzie pojawiały się coraz to nowe konflikty na tle stado-kastrat. Różnymi technikami starałam się pomagać w ich rozwiązywaniu (feromony, obroże antystresowe, izolacja "skłóconych" kotów). Czasem trwało to tygodnie, czasem miesiące ale każdy konflikt udawało się zażegnać... po czym pojawiał się nowy... Każda nowa rujka, każda nowa ciąża czy pojawienie się kociąt i kastratki stawały się ofiarami w konflikcie z coraz to innym kotem lub kotami. Ostatecznie dojrzałam do tego by poszukać dziewczynom nowych domów. Nie ukrywam że było to dla mnie niezwykle trudne, jednak była to najlepsza decyzja jaką podjęłam i żałuje że zwlekałam z tym tak długo. Moje kocice trafiły do kochających rodzin, które utrzymują z nami kontakt i podsyłają zdjęcia naszych  SZCZĘŚLIWYCH emerytów.


W tej zakładce będziemy umieszczać informacje odnośnie naszych dorosłych kotów szukających nowych rodzin. Adopcje takich kotów najczęściej są płatne (ok 300-1000zł). Cena uzależniona jest od wielu czynników. W każdym przypadku spisywana jest też umowa adopcyjna.


Na przełomie wiosna / lato 2019 r. planujemy kastracje kilku kocic. Zainteresowane osoby zachęcamy do obserwacji strony lub kontaktu pod koniec roku.